В гості до ялинок у Ялинку

Чи хотіли б Ви потрапити в казку? Відповідь, безперечно, стверджувальна. Це бажання кожен з нас може реалізувати, завітавши до

v yalynki1

музею Новорічної іграшки, який знаходиться у ДНЗ №16 «Ялинка».

І ви отримаєте неповторні враження. Лісові красуні вишикувались у струнку шеренгу і ніби чекають, щоб дитячі рученята знову, як і двадцять-сорок років тому, доторкнулись до їхніх голочок. Адже це не є  звичайні деревця. У  кожного своя історія. Ось ялинка, яка пам’ятає ще наших дідусів і бабусь. Біля неї притулилась срібляста красуня з 60-х років минулого століття. А наступна новорічна господиня привертає увагу своєю п’ятикутною зіркою. Пригадали? Так-так, невідємний атрибут кожної радянської сімї . А чи  можна було зустріти Новий рік без Діда Мороза та Снігуроньки? Вони заховались в куточку під ялинкою  - головні дійові особи всіх без винятку новорічних ранків.

Ще один крок – і посмішка на вустах. Іграшки, створені в різні роки. До речі, перша скляна  іграшка датується 1848 роком.  Справжні раритетні прикраси довоєнних років – це іграшки з вати. Важкі часи для колишнього СРСР – це період Великої Вітчизняної війни. Але умілі руки майстрів змогли створити іграшки з дроту, подарувавши хвилини радості тогочасним малюкам. Цей факт, мабуть, маловідомий широкому загалу. У  повоєнні роки ялинки прикрашали примусами, тендітними чайничками, виготовленими в єдиному екземплярі. Епоха підкорення Космосу представлена іграшковими космонавтами, ракетами, супутниками. Добу Микити Хрущова презентують овочі: кукурудза, яблука, груші…  Закордонні гості  бомбоньєрки – справжні сюрпризи для дітей, адже кожна з них містить всередині іграшки, цукерки… Каркасні іграшки із  стеклярусу  у вигляді гірлянд виблискують серед величезного розмаїття новорічних вогників. Вони нас повертають у найкращу частину життя – дитинство.  Сучасні новорічні полістирольні, скляні, лавсанові прикраси задовольнять потреби найвибагливіших серед нас.  І вони, можливо, через 50 років будуть нагадувати про дитинство сучасних дітлахів. Отже, якщо у Вас є вільна хвилинка, з’явилось бажання поринути у зимову казку, – завітайте до «Ялинки», де зосереджено найбільшу кількість радості, добра, щирості, тепла у музеї Новорічної іграшки.

v yalynki2

Саме такі враження отримали члени родин  «Ялинки»  після відвідування  музею,  за що щиро вдячні  колективу  дошкільного закладу.

Людмила  Татарчук, батьківського  комітету

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom