Історія ДНЗ

Своєю історією дошкільний навчальний заклад №16 сягає у далекий

1962   рік

16 листопада 1962р. - приміщення здано в експлуатацію та розпочата підготовка до відкриття на основі рішення міськвиконкому (наказ № 1 від 16.11.1962р.)

10 січня 1963р. – дитячий ясла-садок №16 розпочав навчально-виховний процес згідно наказу міськвно від 9 січня 1963р. До своїх обов’язків приступили слідуючі педагоги:

Захарченко Яніна Францівна

Гільгур Людмила Єфімовна

Альвас Ванда Лєонтієвна

Бернацька Цезарія Антонівна

В дитячому садку тоді відкрилось 7 груп:

1 ясельна

2 ясельна

молодша

середня

старша

підготовча

Керівники закладу

Першою завідуючою дитячого закладу була

Голод Лідія Петрівна.

Перші кроки становлення дитячого садка були важкими. Починати завжди важко. Підбір колективу, розподіл обов'язків, комплектація груп - це так відповідально. Лідія Петрівна — подолала усі труднощі, знайшла спільну мову з людьми, вселила в них впевненість у свої сили, була для них мудрим наставником і добрим товаришем. Під її керівництвом дитячий садок працював з 1962р по березень 1981р.                                                                                  

В березні 1981 року дошкільний заклад №16 очолила

Мельник Валентина Олександрівна

Надзвичайно добра, чуйна, уважна людина, що всім серцем вболівала за дитячий садок і людей, які працювали поруч.

Життя йшло вперед і вимагало змін. На початку 80-х років в дитячому садочку було відкрито дві групи для дітей з вадами зору. Постійне піклування про затишок, добробут робило життя дітей веселим і різнобарвним.

Як естафету, в березні 1999 року, прийняла керівництво дошкільним закладом чуйна, надзвичайно працьовита і віддана своїй справі

Бойко Ніна Петрівна

Здається, зовсім недавно Ніна Петрівна стала завідуючою, а скільки змін сталося в садку! Крокуючи в ногу з часом, колектив, яким керує Ніна Петрівна впроваджує в практику роботи новітні педагогічні технології. Як справжня господиня, вона зробила дитячий садок затишним, привітно-усміхненим, як для дітей, так і для працівників.

За відданість до роботи Ніна Петрівна нагороджена знаком "Відмінник освіти України" (2004р), відзнакою «Найкращий в освіті міста»(2007р.).

В жовтні 2008р. завідуюча днз №16 Бойко Н.П. була нагороджена почесною грамотою Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України за багаторічну сумлінну співпрацю з галузевою Профспілкою у справі захисту соціально-економічних прав та інтересів освітян.

За активну участь в обласній педагогічній виставці „Освіта Бердичева: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології - 2009” вона була визнана Людиною року -2009.

А в жовтні 2009р. знову отримала нагороду – нагрудний знак Софії Русової за багаторічну сумлінну працю та безмежну творчість на педагогічній ниві.

Профспілкові лідери                                    

Поруч із керівниками працювали профспілкові лідери колективу, серед яких:

 

Бернацька Цезарія Антонівна, яка була першим профоргом закладу. ЇЇ чуйність, людська доброта та вміння бачити проблеми кожного дали можливість згуртувати колектив навколо спільної мети.

Буткіна Юлія Борисівна очолювала профспілкову організацію закладу з 1982 року. Вміння продовжити традиції колективу, особиста організованість, доброзичливість наповнювали   життя мудрістю та досвідом.

Юрчук Ніна Вікторівна - з 1999р. по 2005р. колектив довірив саме цій жінці   стояти на сторожі інтересів кожного члена профспілки. До останніх днів свого життя (на жаль, воно обірвалось на 39-ому році) Ніна Вікторівна робила все можливе з метою створення комфортних умов всіх працюючих у закладі.

 

Михайловська Валентина Володимирівна – сьогоднішній профспілковий лідер. З 2006 року стоїть на чолі захисту інтересів колективу ця креативна особистість. Крокуючи в ногу з часом, Валентина Володимирівна часто радує членів профспілки новими ідеями, точно знаючи як їх втілити в життя.

Первинна профспілкова організація ДНЗ №16 налічує 45 чоловік працюючи

 

та 24 людини пенсійного віку. Мета профспілкової організації – захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників нашого дошкільного закладу. Плануючи роботу, профспілковий комітет передусім враховує проблеми закладу, визначає головні із них та спільно з адміністрацією намічає шляхи їх вирішення. Завдяки тісній співпраці адміністрації днз, в особі завідуючої Бойко Н.П. та профспілки (голова ПК Михайловська М.М.), були створені безпечні умови праці, забезпечений розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу. Для членів профспілки, вузьких спеціалістів (муз. керівника, інструктора з фізичного виховання, психолога, вчителя англ. мови) були обладнані окремі кабінети.

Оновлено дизайн всіх групових кімнат (замінено шпалери, придбано нові меблі), замінено всі внутрішні двері у ДНЗ

 

В цьому році за сприянням міської влади у всіх спальних кімнатах замінено дерев’яні вікна на пластикові склопакети.

Згідно умов колективного договору члени профспілкового комітету приймають активну участь в організації навчально-виховного процесу.

Представники ПК входять до атестаційної комісії ДНЗ.

В колективі налічується 21 педагог, з них – 8 мають вищу освіту, 3 – навчаються у ВНЗ, 4 – молодих спеціаліста.

Профспілка сприяє адаптації молодих спеціалістів в колективі, їх професійному зростанню, забезпечує наставництво.

Профспілковий комітет днз сприяє створенню в колективі здорового морально-психологічного клімату. З цією метою регулярно випускається газета „Дошкільник” (редколегія: Сівко Н.Л., Лєщенко А.В.), в якій висвітлюється життя і здобутки членів профспілки, суцільні події, вітання, корисні поради. Створені стенди „Наше профспілкове життя”, „Наші польські друзі”, фотоальбом-звіт „Профспілка – це захист”, фотоальбом „Профспілка – це віра, добро і надія”, відеофільм «Моя робота – моє життя», оновлено профспілковий куточок.

Трудовий колектив радо приймає участь у підготовці святкових вечорів-вогників з нагоди Дня Освітян, „Новорічний калейдоскоп”,”Чарівність жінки” (з нагоди свята 8 Березня), під керівництвом голови культмасового сектору Бабій І.В.                          

Активним учасником таких свят є ансамбль „Едельвейс”

(керівник Бабій І.В.),

який неодноразово був відмічений ще і на міських оглядах художньої самодіяльності профспілки освітян.

    

Завдяки тісній співпраці профспілкового колективу з композитором та співаком Олесем Колядою всі вечори та свята набули неповторного колориту. До ювілейного вечора композитора члени культмасового сектору виготовили стенд „Співуча доля Олеся Коляди”, зі змістом якого мали змогу познайомитись не тільки бердичівляни, але й гості зі столиці.

 

Профспілчани днз є активними учасниками екскурсійних поїздок

до м.Умань, Овруча, Новоград-Волинського, Києва, Камянець-Подільського, Вінниці, паломницьких подорожей по святим місцям м.Почаєва, Тригіря, Одеської обл., с.Кіровки, с.Зарваниці, із задоволенням відвідують вистави Львівського драмтеатру та концертні програми.

На базі днз проходили змістовні семінари по обміну досвідом з педагогами-профспілчанами м.Камянець-Подільського,

м.Новоград-Волинського, м.Вінниці, м.Житомира і області, м.Тихе (Польща).

Радо зустрічає педагогічний колектив і гостей з інших ДНЗ. На базі нашого закладу проходять засідання

 

Школи молодого вихователя, майстер-клас, засідання опорного ДНЗ (2008-2011р.р.).

   

Колектив відчуває надійну підтримку та допомогу від міської влади та управління освіти та науки

 

«Ялинка» радо зустрічає в гостях міського голову В.К.Мазура та начальника управління освіти та науки В.В.Адаменко

 

                     Святковим настроєм слід поділитись... та шану меру віддати

Голова профспілки працівників освіти і науки А.М.Цвєткова – гарний друг та

порадник колективу – і в горі, і в радості вона з нами.

 

 

Профспілкова організація днз активно співпрацює з профспілкою підприємства „Бердичів-водоканал”

(керівник – М.Г.Ревуцький, голова профспілки Гловацький В.В.).

 

Шефська допомога водоканалу дає можливість не тільки тримати у належному порядку санітарно-технічне та електричне обладнання, а й збагачувати базу днз.

Суттєву шефську допомогу днз надає профспілкова організація Держлісгоспу (керівник Мудревський О.М., голова ПК Бойченко Н.С.)

Гарні та дружні стосунки членів профспілки «Ялинки» склалися

з підприємцем та депутатом обласної ради О.В.Ревегою

 

Поза сумнівом „Профспілка – це захист, підтримка і сила”, тому в нашому трудовому колективі частими гостями є голова ОК профспілки Василь Когут,

заступник голови профспілки Микола Красько, правовий інспектор ОК профспілки Анатолій Коробчинський,   представник ЦК профспілки працівників освіти Костянтин Малій.

Профспілкова організація нашого закладу є активним учасником різних конкурсів. Так за результатами конкурсу „Кращий двір” посіли третє почесне місце, а колектив отримав грамоту та грошову винагороду.

У серпні 2009 р. на обласній конференції „Моє квітуче Полісся” (м.Житомир)

діяльність нашого колективу була відзначена почесною грамотою та цінним подарунком DVD-програвачем.

Робота педагогів-профспілчан постійно висвітлюється у місцевій пресі, радіо та телебаченні.

Грамотами та дипломами Управління освіти і науки Житомирської обласної держадміністрації і облкомітету Профспілки працівників освіти і науки України був нагороджений трудовий колектив закладу за високий професіоналізм у роботі, за турботу та любов до дітей

    

Їх пам’ятають, про них розповідають

Не залишаються поза увагою і колишні працівники днз, нинішні пенсіонери, незмінні члени профспілки. З нагоди кожного свята 24 пенсіонери отримує листівки з сердечними вітаннями і маленькими подарунками. І ще - не забуваємо про їх Дні народження.

Гордістю нашого дитячого закладу являються шановні наші ветерани:

1. Мельник Валентина Олександрівна - завідуючий дитячим навчальним закладом № 16 (18р.)

2. Бернацька Цезарія Антонівна - вихователь, голова профспілки (20р.)

3. Альвас Ванда Леонтіївна - вихователь, член народного контролю.

4. Мельничук Клав дія Михайлівна - вихователь, все трудове життя присвятила дитячому навчальному закладу №16.

5. Захарченко Яніна Францівна - вихователь, сумлінна, добра, чуйна.

6. Терещук Галина Михайлівна - вихователь, переможець всіх конкурсів в д/с.

7. Завиховська Зоя Євдокимівна - помічник вихователя, трудолюбива.

8. Михалевич Катерина Володимирівна - помічник вихователя, зразок чистоти та охайності (28р.)

9. Жаркіх Галина Степанівна - вихователь, пунктуальна у виконанні будь-якої роботи.

10. Шевчук Марія Михайлівна - помічник вихователя, старанна,
трудолюбива, відповідальна.

11.Задорожна Ніна Пилипівна - вихователь, чуйна, доброзичлива.

12. Репетій Марія Михайлівна - костелянша, добродушна, відповідальна.

13. Буткіна Юлія Борисівна - вихователь, голова профспілки.

14. Дудченко Євгенія Анатоліївна - вихователь, добра, чуйна.

15. Ковбій Галина Михайлівна - вихователь, переможець усіх садових конкурсів.

16. Крещук Галина Іванівна - людина доброї душі, працювала на посаді вихователя та помічника вихователя.

Пам’ятаємо про них у свята

Не забуваємо у будні.

На виконання наказу Міністерства науки і освіти України від 28.01.2005 №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійних навчальних закладів» щорічно проводиться звіт керівника, на якому підводяться підсумки досягнень колективу за навчальний рік.

Звітується керівник Н.П.Бойко за 2010-2011 н.р.

                                 Які ж будуть результати? ...

Гордістю профспілкової організації закладу являється музей новорічної іграшки, який функціонує з 2009 року.

 

Відкриття музею

Шановані гості нашого музею

              

 

 

 

Наша адреса:

м.Бердичів

вул. Шевченка 46/2

ДНЗ №16

тел. 2-21-50

 

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom