Мамо, купи мені окуляри!

jrekzhb 1Діти звикли в усьому наслідувати дорослих.

Тож часто привласнюють речі батьків

або ж вимагають купити їм такі самі.

Не виняток — сонцезахисні окуляри.

Для більшості дітей це чергова забаганка,

а для батьків — привід звернутися по пораду до фахівця.

Діти реагують на сонячне світло з ран­нього віку. Однак нікому з батьків не спа­дає на думку купити сонцезахисні оку­ляри для дитини віком до року.

А коли ж можна?

Фахівці не можуть дійти спільної думки. Однак практика свідчить, що три- чотири роки — оптимальний вік.jrekzhb 2 Пояс­нюють це тим, що в ранньому віці дитина сприймає окуляри як іграшку. Тож може швидко їх зламати або викинути. Купува­ти дешеві — також не вихід. Адже зазви­чай дешева вартість свідчить про низькуякість. А якісних щоразу, коли дитина їх псуватиме або губитиме, батьки не накупуються.

Якщо ж дитина вже в два роки розуміє, що окуляри — не іграшка, то чому б їх не купити? До цього часу, аби під час прогу­лянки прямі сонячні промені не потрапля­ли на дитину, можна користуватися ко­зирком коляски. Коли ж дитина підросте, навчиться ходити й самостійно гратися на дитячому майданчику, їй варто надягати головний убір з широкими полями.

То ж які окуляри діти носитимуть із задоволенням, а які невдовзі припадатимуть пилом серед інших вже нецікавих цяцьок?

Аби впевнитися, що дитячі сонцезахисні окуляри - корисна річ, а не дурничка «гроші на вітер», слід знати, що, окрім основної функції — захищати в будь-яку пору року очі від впливу сонячного світла, окуляри мо­жуть похвалитися ще й тим, що:

jrekzhb 3

  • захищають від алергії на нього;
  • зменшують навантаження на м'язи очей;
  • запобігають потраплянню в очі пилу, сміття та бруду.

Вишенькою на торті з фактів про окуляри є дослідження на­уковців. Вони свідчать про те, що 20 хв на сонці прирівнюються до однієї години перегляду телевізора. А якщо врахувати той факт, що діти влітку проводять на вулиці по кілька годин, то окуляри для них — необхідність. Адже деякі з них здатні поглинати понад 97% ультрафіолетового випромінювання.

Є ще й інші дослідження про шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання на очі дитини:

  • очі в 10 разів чутливіші до ультрафіолетового випромінювання, ніж шкіра;
  • діти зі світлими шкірою й очима вразливіші до дії ультра­фіолетового випромінювання;
  • чутливість до сонячного світла передається генетично.

З'ясуємо, з яко­го матеріалу, якого кольору та рівня захисту мають бути лінзи та оправа.

Якісні лінзи — це те, на що слід звертати увагу насамперед. По такі окуляри йдіть у спеціалізований магазин. Там кваліфікова­ний працівник за вашими критеріями добере найліпший варіант.

Скляні лінзи — перші в рейтингу за якістю. Однак дітям до­шкільного віку окуляри з такими лінзами купувати не варто. Скло — матеріал, з яким потрібно поводитися обережно. А діти можуть захопитися рухливими іграми й ненароком їх розбити.

Чи є альтер­натива? Є!

Полікарбонат або пластик високої якості. Перевагами цих матеріалів є невисока вартість, jrekzhb 4стійкість до механічних пошко­джень, простота догляду й картинка майже без спотворень.

Якщо в окулярах спотворення картинок значне, вони можуть нашкодити очам. Цим грішать виробники окулярів з акриловими лінзами. Саме тому лікарі-офтальмологи не рекомендують купувати такі для дітей. Матеріал хоч і дешевий, стійкий до механічних пошко­джень, але захищає очі значно гірше скла, полікарбонату й пластику.

Поляризаційні властивості лінз — додаткова перевага окулярів. За допомогою цих властивостей окуляри захищають очі від сонячно­го світла, яке відбивається від води чи світлих поверхонь. Таке світло надто обтяжливе для очей дитини. Тому лінзи з поляризаційними властивостями — знахідка для батьків.

Окуляри з кольоровими лінзами мають привабливий вигляд. Тож не складно розгубитися біля вітрини з такими окулярами — на перший погляд, одна модель ліпша за іншу. Саме так, на перший по­гляд! Адже не в кольорі лінз щастя, а в їхній безпечності.

jrekzhb 5

Лікарі - офтальмологи вважають безпечними окуляри з лінзами коричневого або сірувато-зеленого кольору. Завдяки ним дитина сприйматиме картинку довкола себе такою, якою вона є насправді: без спотворень і зміни кольору.

Утримайтеся від купівлі дзеркальних окулярів, а також з пома­ранчевими і червоними лінзами. Якщо дитина носитиме їх трива­лий час, очі втомлюватимуться. А також уникайте окулярів із синімий фіолетовими лінзами. Вони роблять сонячні промені яскравішими. Тому зіниці дитини ще більше розширюватимуться й напружувати­муться, а на сітківку потраплятиме більша доза ультрафіолетового випромінювання. Віддавайте перевагу повністю пофарбованим лін­зам. Вони ліпше захищають очі.

Критеріями якісної оправи для окулярів є м'якість, гнучкість і гіпоалергенність. На останній кри­терій звертайте увагу насамперед. У складі матеріалу оправи не має бути небезпечних хімічних сполук, зокрема бісфенолу або фталатів. Адже пластик і метал можуть спричинити алергійні реакції в дитини. Найліпший варіант — оправа з гіпоалергенної гуми. Вона доволі еластична, тож не спри­чинятиме дискомфорту. До того ж окуляри з такою оправою часто не мають дужок. Вони обхоплюють голову дитини і зменшують ризик впасти до мінімуму.

Аби захистити очі дітей від периферійного світла, лікарі-офтальмологи рекомендують обирати широку оправу.

Аби пересвідчитися в безпечності компонентів, ознайомте­ся з документами на окуляри. На ваше прохання продавець зобов'язаний їх пред'явити.

jrekzhb 6  jrekzhb 6  jrekzhb 6

В окулярах має значення не лише матеріал і колір лінз, а й рі­вень захисту від ультрафіолетового випромінювання. Є п'ять кате­горій фільтрів окулярів із різними рівнями затемнення та захисту від ультрафіолетового випромінювання:

  • «0» — світлопропускання 80-100%. Мінімальний захист від ультрафіолетового випромінювання всіх видів. Використо­вувати не часто в затінку.
  • «1», «2» — світлопропускання, відповідно, 43-80% і 18-43%. Використовувати жителям міст, адже від ультрафіолетового випромінювання вони захищають частково. Дають базовий захист, без особливого затемнення.

jrekzhb 7 «З» — світлопропускання 8-18%. Призначені для відпочин­ку на пляжі або на природі.

«4» — світлопропускання 3-8%. Дуже темний фільтр, для високогір'я та спекотних країн.

Фільтри третьої й четвертої категорій найліпше захищають і від ультрафіолетового, і навіть від інфрачервоного випромінювання.

Для дитячих окулярів найоптимальніші друга і третя категорії фільтрів. Якщо поєднаєте ці рівні захисту з поляризаційними влас­тивостями, то ліпшого варіанту годі шукати. Якщо ж плануєте відві­дати країни зі спекотним кліматом, у яких сонце надто активне, ку­пуйте для дитини окуляри з фільтром четвертої категорії.

7 порад, як обрати сонцезахисні окуляри для дитини

Відвідайте спеціалізований магазин. Від візиту на стихійний ринок відмовтеся, адже там ризикуєте купити підробку.

Зверніть увагу на ціну. Якісні окуляри виготовляють з найліпших матеріалів, які апріорі не можуть бути дешевими.

Вимагайте сертифікат якості. У ньому ознайомтеся з інформацією про виробника та склад матеріалів.

Звірте дані. На дужках окулярів та на бірці має бути однакова інформація про виробника.

Обирайте разом з дитиною. Окуляри повинні їй подобатися зовні, інакше ніщо не переко­нає її носити їх.

Переконайтеся, що окуляри зручні. Вони не мають здавлювати дитині ніс чи голову, а та­кож — спадати під час руху.

Купіть чохол. Навчіть дитину доглядати за окулярами: регулярно протирати й завжди клас­ти в чохол. Поясніть, що так окуляри прослужать довше.

jrekzhb 8

Сонячне світло — це поєднання ультрафі­олетового (УФ) та інфрачервоного (ІФ) ви­промінювання. УФ випромінювання найнебезпечніше вдень. Його вплив посилюється, коли відбивається від деяких поверхонь. Так збільшується сумарна доза. Наприклад, сніг відбиває близько 90% сонячного світла, вода — 70%, трава — лише 3%. ІФ випромі­нювання розсіюється завдяки атмосферній волозі, та в поєднанні з УФ випромінюван­ням може становити серйозну небезпеку для здоров'я дитини.

Природний захист ока забезпечує пігмент меланін, кількість якого в очах із віком зменшується. Тому інтенсивний вплив со­нячного випромінювання на очі може зу­мовити такі захворювання, як центральна дегенерація сітківки чи катаракта. Навіть короткочасне спостереження сонячного за­темнення без відповідного захисту очей призводить до зниження зору, яке повністю не відновиться.

Надмірна кількість сонячного світла шкідлива, однак те саме мож­на сказати і про його дефіцит. Завдяки сонячному світлу в організмі людини ви­робляється мелатонін, регулюються ци­кли сну тощо. Тому під час прогулянки в спекотну погоду важливо дотримува­тися золотої середини. Пам'ятайте, оку­ляри — добре, а додаткові заходи без­пеки у вигляді головного убору з широкими полями або козирком також не завадять.

jrekzhb1 3jrekzhb1 2jrekzhb1 1

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom