Спінерна лихоманка

      cgsyyСпінер — іграшка, що захопила світ. Його шалена популярність привернула увагу фахівців різних галузей. Вони до втрати голосу сперечаються про вплив цієї іграшки на здоров'я. З'ясуємо, чи є підстави хвилюватися.

       Минулого року попит на спінери був настільки великим, що декілька китайських фабрик, які виготовляли мобільні телефони і аксесуари для них, перейшли на виробництво спінерів. Так ця іграшка потрапила на український ринок.

       Пік інтересу американців до спінерів припав на травень 2017 року. Саме тоді вони здійснили найбільше запитів у Google. Після цього зацікавлення спінерами пішло на спад. В Україні спінери поки ще популярні. Google і досі показує високу зацікавленість цією іграшкою. Лідером за кількістю запитів «спінер» є Івано-Франківська область, «аутсайдерами» — Одеська й Дніпропетровська області.

      Що таке спінер?

      Спінер — міні-тренажер для пальців. Його конструкція доволі проста: в центрі підшипник, навколо нього — крила з обважнювачами всередині. Є спінери з двома, трьома, чотирма крилами, а також у вигляді кажана. Спінер з трьома крилами крутиться довше, тому користується найбільшою популярністю.

      Швидкість обертання спінера залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Матеріал обирають залежно від дизайну та форми іграшки. Найпоширеніші спінери з металу, кераміки та пластику.

      Керамічні спінери обертаються швидше за інші, пластикові — найлегші, а металеві — найкомпактніші.

      Аби розкрутити іграшку, потрібно взяти її великим і вказівним пальцями за середину, а пальцем іншої руки — прокручувати. Положення пальців можна змінювати, у такий спосіб можна змінити й площину обертання. Розкручувати спінер можна і пальцем тієї ж руки, в якій його тримають.

     Середній час крутінняспінера — 2 хв, однак у мережі інтернет є відеозаписи, де спінер крутять до 1 год.

     Якщо спінер розкрутити дуже швидко, то можна балансувати ним на одному пальці й навіть робити трюки.

     Звідки родом?

     Появі спінера завдячуємо американським винахідникам, зокрема Кетрін Геттінгер, інженерові-хіміку за освітою. Геттінгер розповіла, що створила іграшку для своєї доньки, яка хворіла на міастенію. Кетрін не могла грати з донькою, тому власноруч виготовила для неї іграшку з газети та клейкої стрічки. Іграшка почала користуватися попитом серед знайомих, тому Кетрін почала виготовляти її і продавати на мистецьких ярмарках. Жінка запатентувала винахід, але масового виробництва тоді не було. У 2005 роцітерміндії патенту закінчився, а продовжувати його Геттінгер не захотіла. Як впливає на здоров'я.

    Фахівці різних галузей і досі не можуть дійти згоди: корисний спінер для здоров'я чи ні. Одні фахівці називають винахід іграшкою-антистресом і вважають її корисною для дітей з розладами аутичного спектра та із синдромом дефіциту уваги. Також вони стверджують, щоспінер розвиває дрібну моторику, а отже — впливає на розвиток мовлення дітей.

   Інші фахівці вважають, що спінер — іграшка, від якої немає користі. Адже серйозних досліджень про її вплив на концентрацію уваги або зняття стресу не проводили.

   cgsyy 1Аби сформувати власну думку про спінер, потрібно проаналізувати інформацію про нього. Утім, нещасні випадки, які трапилися з людьми, підстав для сумнівів щодо безпечності іграшки не залишають.

   Так, невигаданою є історія родини американця Джона Харіса. Вона розпочалася тієї миті, коли Джон вирішив подарувати синові популярну іграшку. Про це він незабаром пошкодував, адже хлопчик серйозно травмувався, коли намагався розкрутити спінера за допомогою невеликого повітряного компресора. Дрібні деталі іграшки потрапили дитині в обличчя і травмували ділянку шкіри над верхньою губою. Як наслідок, хлопчикові наклали 30 швів. Лікарі запевняють — потерпілому пощастило, адже деталі могли потрапити в очі.

   У мережі інтернет є різна інформація про нещасні випадки, що трапилися в США. Дрібні деталі крил спінера потрапляли дітям у дихальні шляхи, травмували загостреними краями очі.

   То ж перш ніж виконати забаганку дитини, прийміть рішення зважено. Іноді ліпше вчитися на чужих помилках.

    Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби повідомляє.

    На території України та країн Європейського Союзу уповноважені державні органи ухвалили рішення вилучити товар з ринку з обов'язковим його знищенням та заборонити імпорт.

    Спінер заборонили, тому що він не відповідає вимогам Директиви щодо безпеки іграшок та відповідним європейським стандартам EN 62115. Перша ознака шкідливої іграшки — запах. Що різкіший запах, то більше хімічної речовини вона містить. Експерти також рекомендують не давати гратися спінером дітям раннього віку. Хоч іграшка і має суцільну конструкцію, але від удару може розпастися на деталі, які дитина може проковтнути.

    За інформацією міжнародної системи повідомлення про продукцію, що становить серйозний ризик (RAPEX), іграшка «спінер» — COLORSPINLED, модель CS5555 SYM0024 — становить серйозний ризик. Адже акумуляторний відсік спінера легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення, які дитина також може проковтнути.

    У разі отримання інформації про появу на ринку спінерів, що становлять серйозний ризик для здоров'я, Держпродспожив служба здійснюватиме перевірки характеристик цього товару та за потреби вживатиме обмежувальних заходів.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom