Дитина й окуляри: як допомогти їм «потоваришувати»

zrpvecbnbyjcbnbjrek 1 zrpvecbnbyjcbnbjrek 1  zrpvecbnbyjcbnbjrek 1

Серед п'яти органів чуття зір посідає особливе місце. Адже за допомогою нього ми пізнаємо кольоровий світ. Життя дитини починається з погляду на маму — людину, яка подарувала їй це життя. Дитина росте, у неї формуються нові звички. Наприклад, засинати з улюбленою іграшкою. Завдяки зору вона цю іграшку відшукає серед сотні інших. Усе довкола з кожним днем стає для дитини цікавішим й захопливішим.

Однак не завжди життя позитивне і яскраве. Деякі діти ще в ранньому віці починають відчувати, що бачать світ не так, як раніше. А тут ще й батьки змушують носити незнайомий і не зовсім зрозумілий предмет — окуляри. Хоча, може, вони й бачили окуляри в бабусі чи дідуся, та аж ніяк себе з ними не асоціювали.

Чотириокий, очкарик, кріт — часто такіzrpvecbnbyjcbnbjrek 2

образливі слова лунають у бік тих дітей,

які носять окуляри. Перш ніж навчати

таких дітей жити по-новому,

а також правильно реагувати

на ставлення оточення, дорослим

слід самим зрозуміти, які почуття

переповнюють дитину. Адже ще вчора

в неї було все добре, а сьогодні —

вона вже не така, як усі. Ще вчора

в неї було багато добрих друзів,

а сьогодні — вони з неї насміхаються.

Дитина не розуміє серйозність свого стану. Вона відчуває, що щось відбулося, а що саме — хтозна.

Це дорослі своєю поведінкою та словами змушують її хвилюватися. Як допомогти дитині психологічно прожити цей первинний гострий момент нових умов життя? Адже в цьому віці вона ще не може самостійно захиститися від зовнішнього впливу людей. А вони часто поводяться жорстоко й навіть не намагаються зрозуміти такий її стан.

Батьки як головна опора

zrpvecbnbyjcbnbjrek 3

Хоч що у житті дитини сталося б, вона завжди потребуватиме підтримки найрідніших людей — мами й тата. Тож і в цій ситуації батькам насамперед самим потрібно заспокоїтися і зрозуміти, що окуляри — це не вирок. Що менше вони приділятимуть цьому увагу, то менше дитина тривожитиметься. А що менше дитина тривожитиметься і формуватиметься в неї з дитинства психологія жертви, то менше її ображатимуть. Відтак дитина адекватно реагуватиме на образливі слова однолітків і недоречні зауваження дорослих. До того ж у сучасному світі є багато позитивних мультиплікаційних і художніх персонажів у окулярах.

Наприклад, Кролик з мультфільму «Війні Пух і всі-всі-всі», тато Свин із мультфільму «Свинка Пеппа», їжачок з мультфільму «Смішарики», Гаррі Поттер із серії романів Джоан Роулінг (Joanne Rowling)або фільмів на основі цих романів.

Зазвичай на перших етапах хвороби батьки приділяють недостатньо уваги психологічному стану дитини. Тож і не завжди розуміють, що відбувається з її душею «тут і зараз». їхні думки зайняті іншим: як швидко знайти кваліфікованих лікарів та вчасно скористатися всіма шансами, аби врятувати зір дитини. Тож придбати окуляри «технічне» завдання для них. Це не погано, адже що швидше вони вирішать «технічні моменти», то ефективнішою буде допомога.

Медична сестра поспішає на допомогу

zrpvecbnbyjcbnbjrek 4                               zrpvecbnbyjcbnbjrek 4

Якщо батьки через надмірну зайнятість не приділяють достатньо уваги здоров'ю дитини або не бачать потреби в неї носити окуляри, допомогти можуть працівники дитячого садка. Адже саме вони п'ять днів на тиждень, а то й увесь тиждень спостерігають за поведінкою та настроєм вихованців. То ж хто, як не вони, ліпше пояснять батькам, чим може обернутися така бездіяльність.

Найкомпетентнішою серед працівників дитячого садка є медична сестра. Вона контролює стан здоров'я дітей, тому може помітити перші симптоми захворювань органів зору. Якщо ці симптоми є, медичній сестрі доречно одразу розповісти про це батькам і надати їм професійні рекомендації перед візитом до лікаря.

ЦЕ ЦІКАВО

Як американка переконала сина, що носити окуляри — круто

Коли чотирирічний Ноа із США дізнався, що доведеться носити окуляри, він дуже засмутився. Його мама вирішила переконати сина, що носити окуляри — круто. Вона створила у Facebook сторінку під назвою Glasses for Noah (окуляри для Ноа). Щоб підтримати хлопчика, мама Ноа, її друзі та інші небайдужі люди запостили на цій сторінці свої кумедні фото в окулярах. Коли хлопчик побачив, що багато людей, зокре­ма і його однолітків, носять окуляри і не соромляться цього, він змінив своє негативне ставлення до них.

zrpvecbnbyjcbnbjrek 1

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom