Фізична активність на користь батькам і дитині

frnbdyscnm2 4Кожна сім'я - це маленький колектив. Саме з неї бере свій початок шлях, який приводить до самостійного життя, саме тут людина набуває знань, умінь і навичок опанування фізичної культури.

Фізкультурна грамотність батьків, уміння правильно організувати фізичне виховання і здоровий, змістовний спосіб життя - це обов’язкова передумова того, щоб діти росли духовно і фізично досконалими, щоб фізична культура займала належне місце побуті і в суспільстві загалом.

Молодий організм відчуває потребу в рухах, оскільки вони є одними із головних природних засобів удосконалення життєвих функцій. Особливого значення надається їм з перших днів внутрішньоутробного розвитку, а також коли відбувається процес дозрівання рухових аналізаторів до 14-15 років. Це переконливо довели в своїх працях багато вчених.

Як свідчать історики, на ранніх етапах розвитку людської цивілізації виховання було в основному фізичним. До нас дійшли різноманітні форми і методи використання природних факторів з античної Греції, Індії, від народів Сходу, а також сучасних світових новітніх технологій оздоровлення людей.

У процесі розвитку суспільства видозмінювалась і функція фізичного виховання. Фізична культура і спорт постають самостійними видами людської діяльності і є підсумком багатовікового розвитку гуманістичних ідеалів суспільства. Вони були тісно пов'язані з розумінням ролі фізичної культури у всебічному гармонійному розвитку особистості.frnbdyscnm2 3

Поеми Гомера, праці Демокріта і Геродота, скульптури Поміпета, Апкаменеса у художніх образах піднімали проблему тісного взаємозв'язку між фізичною культурою і красою людського тіла. Давньогрецька теза «В здоровому тілі здоровий дух», яка близько 60—140 рр. н.е. характеризувала залежність фізичного і морального благополуччя організму, є актуальною і сьогодні.

Порушення постави, слабкість опорно-рухового апарату - це найчастіше виражені ознаки нестачі фізичного навантаження, нестачі руху. Малорухливість впливає також і на серцево-судинну, дихальну і травну системи дитини.

Від родини найбільшою мірою залежить, наскільки день дитини буде заповнений таким потрібним їй рухом. Домашній час має бути буквально насичений рухом. Щодо цього можливості сім'ї безмежні: це і ранкова гімнастика, прибирання кімнати, допомога дитини в приготуванні їжі, посильні трудові доручення на присадибних ділянках, похід до магазину, догляд за домашніми тваринами тощо. А ще – рухливі ігри, заняття спортом, спільні сімейні захоплення (велосипедні прогулянки, катання на лижах, ковзанах, туристичні походи, плавання в басейні і у водоймі).

Як правильно організувати заняття фізичними вправами вдома?

frnbdyscnm2 7Заняття фізичними вправами повинні займати не більше 10-15 хвилин, але проводити їх слід регулярно (наприклад, через день), оскільки лише регулярність забезпечує оздоровчий ефект. Надмірні фізичні навантаження дітям протипоказані, оскільки м'язи і кістки ще не сформовані повністю. Крім того, не рекомендується переходити до наступної вправи, якщо попередня не освоєна.

Де і як займатися фізичними вправами?

Для занять дитини фізичними вправами підійде будь-яке місце в кімнаті, яке слід звільнити від сторонніх предметів і небезпечних речей (стільців, табуретів, предметів, що б'ються).frnbdyscnm2 5

Бажано придбати мінімальний спортивний інвентар: скакалку, роликовий массажер, м'яч, гімнастичну палицю розміром 70-80см, еспандер для розвитку ще слабких дрібних м'язів кисті і пальців рук. Зберігати спортивний інвентар потрібно в спеціальному місці. Якщо можливо, проводьте заняття і на відкритому повітрі - у дворі, в найближчому парку. Для цього вам знадобляться футбольний або баскетбольний м'ячі. Візьміть з собою скакалки, невеликий м'яч для метання, ракетки і волан для бадмінтону. Взимку особливо корисні лижні вилазки і катання на санках - прекрасні засоби для оздоровлення, тренування сердечно-судинної і дихальної систем, м'язового апарату. Діти із задоволенням займаються фізичними вправами разом з батьками.

Головне в залученні дошкільнят до занять фізичними вправами - особистий приклад дорослих - батьків, їх мудрість і терплячість.

ЯК ДБАТИ ПРО ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ

frnbdyscnm2 61. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя. Створіть у сім'ї атмосферу пошани до здоров'я.

2. Дотримуйтеся режиму, що відповідає вікові дитини, особливо у вихідні дні. Наблизьте його до того режиму дня, до якого вона звикла в дошкільному навчальному закладі.

3. Зробіть активний відпочинок у вихідні дні звичним способом життя родини. Практикуйте виїзди на природу з проведенням рух­ливих і спортивних ігор за участю всіх членів родини. Пояснюйте дитині правила здоров'язбережувальної поведінки.

4. Використовуйте в оздоровленні дитини засоби природного загартовування: сонце, повітря і воду. Пояснюйте їх позитивний вплив на здоров'я. Загартовувальні процедури виконуйте разом з дитиною.frnbdyscnm2 1

5. Використовуйте слушну ситуацію, щоб задовольнити ціка­вість дитини щодо будови і функцій органів та систем організму. Підготуйте ілюстративний матеріал, наукову інформацію, адапто­вану до сприймання дитиною дошкільного віку. Ці матеріали є у "Великій енциклопедії для дошкільників", атласі "Людина" (для дошкільників), передплатних виданнях: "Азбука здоров'я", "Дерево пізнання" тощо.

6. Доводьте дитині на власному прикладі необхідність піклування про організм. Пояснюйте свій стан здоров'я, причини захворювання і способи подолання недуги. Акцентуйте увагу на засобах нетрадиційної медицини (точковий масаж, ароматерапія, фітотерапія ТОЩО).

7. Навчайте дитину правил догляду за органами тіла. Під час  виконання гігієнічних і загартовувальних процедур використовуйте фрагменти а фольклорних і літературних творів.

frnbdyscnm2 8  frnbdyscnm2 8  frnbdyscnm2 8

 

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom