Спінерна лихоманка

      cgsyyСпінер — іграшка, що захопила світ. Його шалена популярність привернула увагу фахівців різних галузей. Вони до втрати голосу сперечаються про вплив цієї іграшки на здоров'я. З'ясуємо, чи є підстави хвилюватися.

       Минулого року попит на спінери був настільки великим, що декілька китайських фабрик, які виготовляли мобільні телефони і аксесуари для них, перейшли на виробництво спінерів. Так ця іграшка потрапила на український ринок.

       Пік інтересу американців до спінерів припав на травень 2017 року. Саме тоді вони здійснили найбільше запитів у Google. Після цього зацікавлення спінерами пішло на спад. В Україні спінери поки ще популярні. Google і досі показує високу зацікавленість цією іграшкою. Лідером за кількістю запитів «спінер» є Івано-Франківська область, «аутсайдерами» — Одеська й Дніпропетровська області.

      Що таке спінер?

Мамо, купи мені окуляри!

jrekzhb 1Діти звикли в усьому наслідувати дорослих.

Тож часто привласнюють речі батьків

або ж вимагають купити їм такі самі.

Не виняток — сонцезахисні окуляри.

Для більшості дітей це чергова забаганка,

а для батьків — привід звернутися по пораду до фахівця.

Діти реагують на сонячне світло з ран­нього віку. Однак нікому з батьків не спа­дає на думку купити сонцезахисні оку­ляри для дитини віком до року.

А коли ж можна?

Фахівці не можуть дійти спільної думки. Однак практика свідчить, що три- чотири роки — оптимальний вік.jrekzhb 2 Пояс­нюють це тим, що в ранньому віці дитина сприймає окуляри як іграшку. Тож може швидко їх зламати або викинути. Купува­ти дешеві — також не вихід. Адже зазви­чай дешева вартість свідчить про низькуякість. А якісних щоразу, коли дитина їх псуватиме або губитиме, батьки не накупуються.

Якщо ж дитина вже в два роки розуміє, що окуляри — не іграшка, то чому б їх не купити? До цього часу, аби під час прогу­лянки прямі сонячні промені не потрапля­ли на дитину, можна користуватися ко­зирком коляски. Коли ж дитина підросте, навчиться ходити й самостійно гратися на дитячому майданчику, їй варто надягати головний убір з широкими полями.

То ж які окуляри діти носитимуть із задоволенням, а які невдовзі припадатимуть пилом серед інших вже нецікавих цяцьок?

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ В СТРЕСОГЕННІЙ СИТУАЦІЇ?

Кожна дитина реагує на стресові ситуації по-різному.cnhtc 1

В одних дітей стрес проявляється в емоційних чи особистісних змінах — дошкільники стають агресивними, плаксивими, гіперактивними. В інших — навпаки, можуть бути приховані реакції на стресс.

Тож на які прояви дошкільника звернути увагу, щоб побачити і зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною?

На думку російського психолога Юрія Щербатих, психоло­гічний стрес може проявлятися у різних формах, зокрема у змі­нах функціональних систем організму. А інтенсивність порушень може варіюватись від невеликої зміни емоційного настрою до та­ких серйозних захворювань, як-от виразка шлунку або інфаркт міокарда.

cnhtc 1   Існують різні класифікації стресових реакцій людини. Найбільш показовим є поділ стресових реакцій на три форми:

поведінкова;

- психологічна;

- фізіологічна.

Психологічний стрес може проявлятися у когнітивних, емоцій­них та особистісних змінах, а до фізіологічних проявів відносять та­кож біохімічні і гормональні процеси.

Поведінкові, психологічні та фізіологічні форми прояву стре­су можна розглядати окремо лише тоді, коли фахівець розуміє тісні об'єктивні зв'язки між ними.

У фізіологічному/біологічному стресі завжди є елементи психо- логічного, а психологічний стрес завжди спричиняє фізіологічнізміни в організмі людини.

Чому під час аналізу стресового стану дитини активність має належати дорослому?

Як поліпшити апетит дитини (поради для батьків)

fgtnbn

Проблема зниженого апетиту у дітей дошкільного віку нині актуальна як ніколи. На знижену повну відсутність апетиту у своєї дитини часто скаржаться батьки. Як з нею боротися?

Якщо в дитини поганий апетит і це не пов'язано зі станом її здоров'я, раджу скористатися порадами:

  • Якомога більше часу проводьте з дітьми на свіжому повітрі.
  • Насичуйте прогулянки різноманітними рухливими іграми, спортивними розвагами, усім тим, що змусить дитину витратити максимум калорій та енергії.
  • Не садіть дитину спиною до дверей під час приймання їжі, тому що таке розташуван­ня в просторі призводить до появи тривожності та зменшує апетит.
  • Уникайте перекусів: не дозволяйте дитині між прийомами їжі їсти печиво, фрукти чи цукерки.
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom